Tom Emmer, przedstawiciel USA w szóstej dzielnicy kongresowej Minnesoty, powiedział w odcinku „Pomp Podcast“ Anthony’ego Pompliano z 3 sierpnia 2020 roku, że Bitcoin pozostał, ponieważ jego zdecentralizowany charakter daje mu znaczącą przewagę nad walutami fiatowymi, w tym USD. Emmer mówi, że wyniszczająca pandemia koronaawirusa, plus ostatnie prawa do przechowywania kryptograficznego nadane amerykańskim pożyczkodawcom, sprawią, że Bitcoin (BTC) będzie silniejszy i niezniszczalny w dłuższej perspektywie.

Bitcoin nie odejdzie.
Satoshi Nakamoto stworzył Bitcoin w następstwie globalnego kryzysu finansowego z 2008 roku, aby dać masom zdecentralizowany system monetarny, który nie jest kontrolowany przez rząd. Szybki postęp do 2020 roku i pandemia COVID-19 wywołała kolejny poważny krach finansowy miażdżący światową gospodarkę, sytuacja, która zmusiła Stany Zjednoczone do wydrukowania ponad 3 bilionów dolarów, aby złagodzić negatywne skutki gospodarcze kryzysu zdrowotnego.

Teraz, Rep. Emmer wskazał podczas Morgan Creek Digital współzałożyciela Anthony’ego Pomp Podcast, że zdecentralizowany charakter Bitcoin Future odróżnia go od kontrolowanych przez rząd walut fiat, ponieważ nie może być manipulowany lub kontrolowany przez jeden podmiot.

W miarę jak świat próbuje powstrzymać wirusa, myślący przyszłościowo inwestorzy w Stanach Zjednoczonych układają Bitcoin (BTC) i inne krypto-waluty w celu zabezpieczenia się przed poważną inflacją pieniężną. W tym samym duchu, Office of the Comptroller of the Currency (OCC) dał amerykańskim bankom zgodę na przechowywanie Bitcoinów i innych cyfrowych aktywów.

W tym kontekście Emmer mówi, że sztandarowa waluta cyfrowa oparta na łańcuchu blokowym została utrzymana i będzie tylko silniejsza.

Według niego:

„Kiedy wyjdziemy z kryzysu, Bitcoin nie odejdzie. Będzie coraz silniejszy. A teraz Brian Brook, Pełnomocnik Walutowy mówi: „Hej, instytucje, możecie zacząć bankowy Bitcoin. Możesz zapewnić mu dom, możesz zacząć z nim pracować.“

Bitcoin nie jest problemem.

Kongresmen, który zawsze utrzymywał liberalne stanowisko wobec szyfrowania i leżącej u jego podstaw technologii księgi rozproszonej (DLT), wyraźnie zaznaczył, że nie lubi „scentralizowanej kontroli“ ze względu na obecność jednego punktu awarii w takich systemach.

Emmer zacytował niedawny hack na Twitterze, który umożliwił złym aktorom zaaranżowanie ogromnego oszustwa Bitcoin giveaway, oraz całkowite zamknięcie prowincji Wuhan przez rząd chiński, gdy koronaawirus zaczął się rozprzestrzeniać, jako przykłady negatywnych skutków scentralizowanej kontroli.

W jego słowach:

„Spójrz, Twitter jest problemem. To oni nawalili, nie Bitcoin. Twitterze, twoje bezpieczeństwo nie było odpowiednie. Włamali się do Twittera, a ty będziesz miał złych ludzi wszędzie.“

Comments are closed.